Blog > Komentarze do wpisu
53. Ciechan Wyborne

piwo ciechan wyborne

BADANY OBIEKT: Ciechan Wyborne

FORMA: Butelka

CENA: 3,99 zł

Double D, wykorzystując swoje wielce wyrafinowane umiejętności manipulacji i perswazji (sowiecka stara szkoła przesłuchiwania zawsze zdaje egzamin), załatwił nam kilka wejściówek v.i.p na koncert jednego z najbardziej zjaranych ludzi, którzy kiedykolwiek stąpali po powierzchni naszej planety- Snoop Dogga, A.K.A Snoop Liona. Wiedzieliśmy od dziesięcioleci, że imć Calvin jest wielkim miłośnikiem zielonego suszu oraz ginu z sokiem, jednakże jego stosunek do wyrobów browarniczych pozostawał dla nas zagadką. Dlatego też zdecydowaliśmy się zabrać na backstage starannie wyselekcjonowany zestaw z oferty browarów Ciechan i Pinta. Po zakończonym koncercie, wyruchaniu wszystkich groupies na 666 sposobów oraz spaleniu kilku kilogramów najlepszego kalifornijskiego ziela, postanowiliśmy uzupełnić stracone kalorie obalając kilka butelek złocistego trunku. Koledzy z DPG (bo trzeba wiedzieć że wraz z Big Boss Doggiem do Krakowa zawitali także Daz i Kurupt) na początku trochę się krzywili, lecz perswazja D znów zadziałała bez zarzutu i cała ekipa z Long Beach postanowiła wesprzeć nas w badaniach nad smakiem tych wyrobów alkoholowych. Na pierwszy ogień poszedł Ciechan Wyborne, od długiego czasu jeden z naszych faworytów wśród rodzimych piw. Po przelaniu trunku do czar wykonanych z czaszek naszych oponentów, rozpoczęliśmy degustację. Chłopaków z LBC zachwycił złocisty kolor oraz słodkawo-chmielowy zapach Ciechana. Szczerze przyznali że piwa które pili do tej pory nie umywają się do tego. Smak również idealnie balansuje pomiędzy słodem i chmielem, gdzieś w tle wyczuwalna jest lekka goryczka. Wyrób piwowarów z Ciechanowa ma wszystko na swoim miejscu- smak i zapach są takie jak powinny być, piwo nie "siada" za mocno, w letni dzień można śmiało zakupić skrzynkę Wybornego i powoli wypić na polanie pod drzewem. Ekipa Snoopa zgodnie stwierdziła, że Ciechan jest sporo lepszy od wszystkich piw jakiekolwiek pili w ciągu swojej ponad dwudziestoletniej już kariery. Minusem jest słabo zaprojektowana etykieta, wyglądająca strasznie budżetowo i po prostu biednie. Po kilku butelkach afroamerykańska część naszego gangu nie podołała i zaliczyła efektownego zgona, toteż browary z Pinty musieliśmy wypić w drodze do domu (więc o tym kiedy indziej). Mimo to impreza była świetna, i zapraszamy całą ekipę ponownie.

OCENA: B-Mocne 8 D-8 DPG-10

PODSUMOWANIE: Ciechan to bardzo dobre piwo, i pomimo tego że ostatnio coraz częściej wychodzą słabe partie, to wciąż pozostaje w naszym panteonie piw regionalnych.

Bonus muzyczny:

 

poniedziałek, 27 sierpnia 2012, boss_b

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: Dzienniki Piwne, *.dynamic.chello.pl
2013/01/15 10:29:51
I mówisz, że Snoop pił polskiego ciechana? coś mi się nie chce wierzyć ;) Ale jeśli tak było i mu smakowało, to tylko chwała jemu i piwom z ciechanowa, które naprawdę dobre są, choć faktycznie słabnie ich jakość...