Blog > Komentarze do wpisu
55. Obolon Soborne

obolon soborne piwo

 

BADANY OBIEKT: Obolon Soborne

FORMA: Butelka

CENA: 3,98 zł

 

Dziś będzie w miarę krótko i konkretnie. 

Obolon, uważany za największy ukraiński browar (wedle strony internetowej firmy, produkty Obolona stanowią aż 80 % [!!!] eksportu krajowego piwa za granice), wydał wiele piw, spośród których znajdą się i perełki (jak wyśmienity Obolon Premium), jak i niezłe gówna

(jak Magnat - ocena 3,25. http://wojowniczezuleninja.blox.pl/2010/11/21-Magnat.html ).

Tym razem na warsztat poszło "Soborne", piwo różniące się od innych tym, że jest z dodatkiem kaszy kukurydzianej i powstało na bazie wody artezyjskiej. W smaku jest lekkie, dość orzeźwiające, wchodzi bez problemu - chociaż raczej ciężko byłoby wypić wiele butelek bez lekkich mdłości. Czuć pewną kwaskowatość, a przez kaszę kukurydzianą - czuć również chlebowy posmak. Niestety, wyczuliśmy też TANIOŚĆ. Może nie taką taniość, jak w piwie Keniger albo Tesco, ale mimo wszystko jakiś posmak taniości jest. 

PODSUMOWANIE: Naszym zdaniem, Obolon Premium jest o klasę wyżej.. Za 4 złote można dostać lepsze piwo. Mimo wszystko, zachęcam żeby spróbować, bo wielu osobom przypadnie do gustu.


OCENA: B-6 D-6

Ogółem: 6

 


środa, 19 września 2012, double_d

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: mikołaj, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/02/27 14:18:53
lol...taniość to jest w smaku biedronkowym i tescowym. Akurat to piwo po wypicu 5 butelek nie zostawia w ustach "posmaku żula". Panowie czy Wy aby na pewno piliście kiedyś coś "taniego" ;)