Blog > Komentarze do wpisu
60. Raciborskie Klasycznie Warzone

Raciborskie piwo warzone klasycznie

 

BADANY OBIEKT: Raciborskie Klasycznie Warzone 

FORMA: butelka

CENA: 3,50

Racibórz to taka wiocha w województwie śląskim, położona blisko granicy z Czechami, dlatego są tam tanie dziwki i metaamfetamina. Jest tam też Browar Zamkowy, który to raz upadał, raz się podnosił, niczym Najman, przy czym Najman się nie podnosił. Browar ten ma dużo piw w swojej ofercie i żeby się nie mylić, wszystkie nazywają się "Raciborskie" (no dobra, są jeszcze dwa "Twierdzowe"). 

Flagowym trunkiem jest to KLASYCZNIE WARZONE. Klasycznie, to znaczy, że przez miesiąc fermentowało w otwartych kadziach. Niektórzy w to nie wierzą, ale ja tak. Do otwartych kadzi można pluć, szczać i buk jeden wie, co jeszcze, a to tłumaczyłoby jego smak.*

Ale od początku. Ładna etykietka na pożółkłym papierze, stylizowana na starodawną, czyli z czasów kiedy jeszcze na kurwy mówiło się "damy do towarzystwa". Zapach po otwarciu mało intensywny. 

Po spróbowaniu spotkał nas ZAWÓD (wersja dla dyslektyków: zawut). Piwo, o którym tyle miłego czytaliśmy, okazało się słabe. Podejrzewam, że to sam Prezes Raciborskiego siedzi na forach i wypisuje pochwalne komentarze. Dużo słodu, wręcz słodkawy smak. Zapomnijcie o chmielu! Jedyną rośliną z którą to piwo ma coś wspólnego to grzybnia. Posmak metalicznej skarpetki (TAK! Metalicznej Skarpetki!) raczej nie ratuje sytuacji. Dobrze, że spożywaliśmy schłodzone. Ciepłe byłoby tragedią do kwadratu, a nawet greckim dramatem. Ktoś napisał na swojej stronie, że nadaje się idealnie na gorące dni, jako orzeźwienie. Specjalna wiadomość od Marii Skłodowskiej - Curie dla tego Pana: 


tu się puknij curie

 

OCENA: Double D - 4 ; Boss B - 3,5 ; KK - 4 ;

Ogółem: 3,8 

PODSUMOWANIE: Ogólnie piwo nie jest tragiczne, da się je pić, cena też nie jest jakoś specjalnie wysoka, chociaż za 3,50 można dostać zdecydowanie lepsze piwo. No ale wiecie, na etykiecie jest napisane: PIWO DLA KONESERÓW. My jesteśmy żulami, może dlatego nam nie smakowało. Do tego piwa już nie wrócimy, chociaż na pewno spróbujemy jeszcze jednego z tego samego browaru, bo wiąże się ono z naszymi, innymi zainteresowaniami: Raciborskie Rżnięte ! 


* Buk to buk.  Rodzaj drzew z rodziny bukowatych obejmujący 9–10 gatunków[2]. Występują one głównie w strefie umiarkowanej na półkuli północnej. W Polsce występuje w stanie naturalnym tylko buk zwyczajny :( 

 

poniedziałek, 11 marca 2013, double_d

Polecane wpisy