RSS
czwartek, 11 listopada 2010
22. Tatra

 

tatra piwo

BADANY OBIEKT : Tatra Pils

FORMA : Butelka

CENA: 3,50 zł (0.66 l.)

Tatra - popularny i tani trunek. Tatra - z charakterem. Tatra - reklamowana przez górala, który tak naprawdę jest Australijczykiem. W górach, które tak naprawdę są w Nowej Zelandii. W sumie - smakuje jak...piwo? Jest nawet dobre, choć niczym szczególnym się nie wyróżnia.

OCENA: 5,5

(Po 5,5 - pełna zgoda)

PODSUMOWANIE : W sumie, w swoim przedziale cenowym Tatra rządzi, więc jeśli Twoja kieszeń jest nieznośnie lekka z powodu zbyt małej ilości brzęczącej monety - możesz sięgnąć po piwo z charakterem.

 

21. Magnat

magnat piwo

BADANY OBIEKT : Magnat

FORMA : Butelka

CENA: 5,00 zł

Ucieszony zastrzykiem gotówki, postanowiłem że dziś napijemy się (wreszcie, po serii słabiutkich szczyn) porządnego, droższego piwa. Wybór padł na świetnie wyglądającą butelkę, okraszoną złotkiem. Głównie dlatego, że mam sentyment do Ukrainy. Bo magnat, to piwo ukraińskie. Zadowolony z zakupu, popędziłem na badania. Pierwszy łyk był niczym padlina owinięta w mokrą szmatę uderzająca w nasze twarze. To piwo było ohydne! Tak, jakby powstało na bazie zgniłego zboża, albo spleśniałego chmielu. Śmierdziało. I - szok! Wyczytaliśmy na etykietce, że w tym piwie jest RYŻ ! O to jaki dialog się wywiązał między mną i Bossem B :

"Fajnie że tam jest ryż. To pewnie dlatego ma taki smak"

"Nie, to dlatego że jest chujowe"

OCENA: 3,25

(Ja wystawiam 3,5. Boss B - 3)

PODSUMOWANIE : Jednak potwierdziło się znane hasło, że Ukraina ma najlepsze wódki i najgorsze piwa.

 

21:23, double_d
Link Dodaj komentarz »
20. Perła

perła piwo

BADANY OBIEKT : Perła chmielowa

FORMA : puszka

CENA: 2,88

Już sam bukiet zniechęcił nas do tej perełki. Jak to Boss_B ujął w krótkie słowa : "Nie, nie... że niby za to są jakieś medale?". W smaku przypomina smakową wodę chmielową. Producent tego piwa sprzedawanego w przysadzistych butelkach stwierdza, że "Lubelski chmiel - unikalny aromat". O tak, jest tak unikalny, że warto go unikać.

OCENA: 3,5 

( Niezadowolony Boss B - 3, również niezadowolony Double D - 4 )

PODSUMOWANIE :

Od lubelskiej perełki wolimy inne drogie kamienie i biżuterie. A właśnie... zakładamy kominiarę i idziemy na robotę...

 

20:49, double_d
Link Komentarze (2) »
19. Karmi

 

karmi black piwo


BADANY OBIEKT : Karmi Black

FORMA : Puszka

CENA: 3,18 zł

Tak, tak. Tacy dzielni i niestrudzeni badacze jak my byliśmy w stanie sięgnąć po kobiece piwo. Chowając męską dumę do kieszeni, biorąc za priorytet naukę, wypiliśmy Karmi. Smakuje jak ... cukierki. Przede wszystkim - jest dużo ZA SŁODKIE. Bossa aż trzepało. Ja ledwie przełykałem następne krople. Najczęstszym słowem wypowiadanym przy piciu było : "kurwaaa" Totalna zamuła. Boss_B walczył dzielnie, ale ja ledwie nie złamałem Kodeksu - miałem zamiar nie dopijać do końca. Zbierało mi się na wymioty.

OCENA: 2,75

(Boss_B z mdłościami wystawił 3, ja biegnąc do kibla wyrzuciłem z siebie : 2,5)

PODSUMOWANIE : JAK laski potrafią wypić dwie, trzy butelki tego karmelowego gówna?! Wpiszmy to na listę rzeczy, których u kobiet zrozumieć się nie da. Warto dodać, że Boss nie był tak zniesmaczony tym trunkiem - jak ja, który cierpiałem katusze, gdy słodkawa, chropowata ciecz spływała mi po gardle. Nigdy więcej

 

18. Cooler

BADANY OBIEKT : Cooler. Lemon Beer

FORMA : puszka

CENA: 2,48

Już chyba na zawsze kojarzone z facjatą Pazury, postkomunistyczne piwo trafiło pod naszą strzechę i zostało przebadane. Jak Boss stwierdził - lemoniada, nie piwo. Nie czuć w tym żadnego piwnego składnika. I wcale nie jest tak orzeźwiające jakby tego chcieli. Bardziej orzeźwiające byłoby gorzkie, zimne PIWO.

OCENA: nieklasyfikowany 

( wrzucamy lemoniadę tam gdzie jej miejsce, czyli do piworanżad)

PODSUMOWANIE :

Jak wyżej zostało wspomniane - piworanżada to piworanżada. Stawiamy ją ładnie obok Redds'a i idziemy dalej. W ramach ciekawostki - jest to jedno z pierwszych piw wypitych na próbę, jako nowość, jeszcze na długo przed naszym projektem naukowym. Zostało spożyte na ziemiach dzikiego Pekinu, wraz z Baldmanem Juniorem. By przypomnieć sobie jego smak, musieliśmy zbadać je jeszcze raz.

 

17. Grolsch

grolsch premium lager

BADANY OBIEKT : Grolsch Premium Lager

FORMA : Butelka

CENA: 3,98 zł

Oto browar przemycony wprost z Holandii, o jakże wdzięcznym, zielonym dezajnie. Już za samą niemiecko-brzmiącą nazwę należałoby to piwo przekreślić... Ale my, mając za wzór słynnego Stalina z filmów Bollywódzkich (http://bollywood.pl/film.php?Id=245), jesteśmy wyrozumiali i dajemy mu szansę. Już sam bukiet pachnie uryną, co świadczy o tym że byliśmy naiwni. Jest gorzkie. Jest średnie.

OCENA: 5 

(Po 5, a jakże!)

PODSUMOWANIE :

Jak na tą cenę, to wybaczcie chłopaki, ale wolelibyśmy haszowe ciasteczka. Nie polecamy. Lepiej kupić sobie niewiele droższego, a bijącego grolsza na szyjkę - Greenera. Albo skręta. Z tej samej taśmy produkcyjnej.

 

sobota, 09 października 2010
16. Roger

BADANY OBIEKT: Roger

(Tutaj miało być zdjęcie, ale po jego wstawieniu coś się pierdoli, więc będzie bez. Jak ktoś będzie bardzo chciał to sobie znajdzie)

FORMA: Puszka (niestety)

CENA: 1,24 (!!!)

ŁAŁŁAŁIŁA! Cuda! Tańsze od słynnego Pilsa z Jabłonowa? Informacja na puszce głosi nawet, że to wysokiej jakości piwo wytwarzane jest tylko z najlepszych składników! Otwieramy! Hej, nawet niezły zapach! <łyk, łyk> O kurwa, co to jest? Smakuje jak trawa zmieszana z wodą! "Trzech gości stoi w zbiorniku z trawą ugniatając ją stopami, a następny dolewa wody. Zapewne tak to wygląda" - DD. Cooo, tylko 3%? Kto w ogóle wypuścił to na rynek? Koncern Van Pur - brzmi jak producent proszku do prania. Piwo jest lekko gorzkawe, i zajeżdża jakimiś środkami farmaceutycznymi. Nie kupujcie tego piwa. Za tę samą cenę można sobie kupić DanMleko o smaku czekolady, lub inny wysokoprocentowy napój alkoholowy.

OCENA:3

Znowu zgodność! Mamma Mia! O kurwa! Holy shit! Bukkake!

PODSUMOWANIE:

Grafika na puszce wygląda chujowo, smak jest chujowy, ale lepsze to niż Pils. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał(a) kupić to piwo, zastanów się dwa razy, a następnie pierdolnij się w łeb. To powinno skutecznie odwieść Cię od tego pomysłu.

PS: Zdjęcie naprawię jak będę miał na to ochotę, czyli prawdopodobnie nigdy.

 

 

 

czwartek, 07 października 2010
15. Okocim pszeniczne

 

piwo okocim pszeniczne

BADANY OBIEKT : Okocim Pszeniczne

FORMA : Butelka

CENA: 4,10 zł

Tym razem piliśmy to piwo w innym czasie i osobno. Co nie zmienia faktu, że obydwaj stwierdziliśmy, że smakuje ono jak kompot z suszonych śliwek z dodatkiem moczu. I jebie zbożem. Jest bardzo słodkie i jakby skisłe. Standardowa reakcja na wypicie to : BŁEEEE.

OCENA: 4

(Stwierdziłem, że 4 to odpowiednia ocena. Boss_B z początku obstawał przy 3, ale później zmienił ocenę na 4, gdy wspomniał smak PILSA JABŁONOWO)

PODSUMOWANIE :

Ładna butelka i zachwycający kolor piwa nie wystarczy. Za duża cena i kiepski smak przekreśla to piwo jako potencjalny browar na imprezę, wesele, studniówkę czy inną stypę.

 

sobota, 02 października 2010
14. Korona

BADANY OBIEKT : Korona Książęca

korona piwo

FORMA : Puszka

CENA: 1, 89 zł

Kupiony w Almie napój charakteryzuje się bardzo gorzkim smakiem. Wyczytaliśmy, że powstało w browarze przy ulicy Cybernetyki - pewnie właśnie dlatego piwo ma metaliczny posmak (Boss_B wykrował teorię o nanobotach wypełniających po brzegi puszkę). Boss był zachwycony Koroną. Mówił, że piwo jest świetne (co odbija się w ocenie). Mnie aż tak bardzo nie zachwyciło.

OCENA: 6,5

(Boss - 7,5, ja 5,5)

PODSUMOWANIE :

Największy atut to bardzo niska cena, jak na piwo, które jest tak dobre. Myślę że przy braku środków można spokojnie po nie sięgnąć. Boss_B jednak zapewne poleciłby Koronę wszystkim i  będzie sięgać po nie nie raz.

 

sobota, 25 września 2010
13. Dębowe Mocne

dębowe mocne nowe piwo

BADANY OBIEKT : Dębowe Mocne

FORMA : Butelka

CENA: 2, 80 zł

Trunek tenże zirytował nas. Już na samym początku, piwo nakazuje nam poprzez etykietkę, byśmy POCZEKALI (sic!!!) ze spożyciem! Mało tego! Byśmy poczekali, aż się OCIEPLI !!! To nie do przyjęcia! Dlatego wypiliśmy je zimniutkie (bo pierdolimy zasady i nie jesteśmy frajerami). Mimo wszytko, piwo wypadło całkiem...no, kurwa nie wiem - w porządku. Jest piwny smak, jest moc (7%), jest gorzkie.

OCENA: 6,75

(Ja- 7,5, Double_D - 6)

PODSUMOWANIE :

Piwo nie jest złe, można je pić bez obaw. No i ma zajebiste drzewko na etykiecie (też chciałbym tak rysować :( )

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7